Dünyada üzerinde binlerce aktif oyuncu sayısı bulunan Minecraft, Mojang şirketi tarafından yapılmış olan bir oyundur. Bu oyun çıktığı ilk zamanlarda sadece bilgisayarlardan oynanabilmekteydi. Ancak günümüzde sadece bilgisayar üzerinden değil IOS ve Android işlemciye sahip tüm akıllı cihazlar oynanılabilir bir hale getirilmiştir. Minecraft severler için şahane bir iş çıkartan yönetim ekibi, bu sayede birçok oyuncunun isteğini yerine getirmiş oldu. Minecraft oyunu, bu kategori üzerinde yer almakta olan yüzlerce oyunu geride bırakarak, zirveye oynayan şahane bir oyundur. Bu oyun, özellikle küçük çocuklar için herhangi bir bağımlılık yaratmaz iken, oyun istenildiği anda kapatılabilmektedir. Yani oyunu kapatınca herhangi bir ceza gibi durum söz konusu değildir.

Bu nedenlerden ötürü hem ebeveynler, hem de çocuklar tarafından oldukça sevilen Minecraft, aynı zamanda yaşça büyük kişilere de hitap eden mükemmel bir oyundur. Minecraft Pocket Edition oyununun herhangi bir amacı bulunmamaktadır. Oyun tamamen zevk için oynanılmakta olan bir oyun ünvanı taşımaktadır. Düşmanlara karşı savunma görevi verilen bu oyunda, kendinize özel bir alan oluşturmalısınız. Bunların yanı sıra oyun içerisinde maden kazma işlemi sağlayarak, bu kazılan madenler sayesinde, oyun içerisinde kendinize eşyalar almaktasınız. Özellikle çocuklar için güzel bir oyun olan Minecraft Pocket Edition, herhangi bir zararlı içeriği bünyesinde barındırmamaktadır. Bu nedenden dolayı ebeveynler, çocuklarının gönül rahatlığı ile bu oyunu oynamasına izin verebilirler.

Minecraft Pocket Edition oyununu IOS veya Android işlemcili akıllı cihazlara indirebilmek için belirli bir ücret ödemek gerekmektedir. Bu ödemenin yapılmasının ardından, oyun içerisinde bir hesap oluşturarak, Minecraft dünyasındaki yerinizi alabilmeniz mümkün bir hale getirilmiştir. Sizlerde hemen Minecraft Pocket Edition oyununu akıllı cihazlarınıza indirerek, oyun içerisinden ‘’kayıt ol’’ bölümü ile bir hesap oluşturabilir ve bu şahane oyunun keyfini sürmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca bu oyunu indirmeniz için gerekli olan ücret, oldukça makul ücretlerdir. Tüm bunların yanı sıra yakın bir zaman içerisinde Minecraft Pocket Edition oyunu, bilgisayarlar üzerinden de oynanabilmeye başlanacaktır. Bu sayede dilerseniz akıllı cep telefonlarınızdan, dilerseniz de bilgisayar üzerinden bu şahane oyunu oynayabileceksiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir